sobota 8. července 2017

Poslední dny před cestou


Všechno to začalo již s koupí našeho Veterána. Jen co jsme si ho dovezli domů, tak jsme plánovali kam se můžeme s tímto krasavcem vydat. První nápad byl spíš ve srandě. ,,To by bylo něco, kdybychom dojeli s tímto do Číny!" Pronesla jsem spíš jen tak. Během chvíle jsme o tom ale začali vážně uvažovat. Do Číny bohužel nejedeme kvůli složité vízové situaci, ale vznikla z toho cesta do Mongolska. Ráje koní, dlouhých pastvin a jurt.

Jakmile byl plán cesty jasný, začali jsme s přípravou. Největší část nám zabralo auto, přece jenom je 30 let staré a víc jak rok a půl stálo v garáži původního majitele. Mezi opravami spíše preventivního rázu jsme jezdili po okolí naší krásné české vlasti. Auto šlape jako hodinky, my jsme nadšení.


,,Hmm, jak to změřím" 
Začali jsme vyřizovat víza, očkování a já dala v práci výpověď,cestu plánujeme na 3 měsíce. Balíme věci, nakupujeme, zjišťujeme vše potřebné a trochu upravujeme kuchyň v autě. Potřebujeme větší plynovou bombu, která se do původní kuchyňky nevešla. Ano, někdo může namítat, že to není práce jako od stolaře, ale potřebovali jsme ji udělat spíš provizorně. Do budoucna plánujeme nechat si vyrobit nový nábytek na míru. Zatím jsme s novou kuchyní velmi spokojeni. K tomu přibylo nové topení Webasto a my nervózně sledujeme předpověď počasí, abychom jej mohli vyzkoušet v chladnu.

 Nová kuchyň


Když se začal datum odjezdu opravdu blížit, začala v nás stoupat nervozita, která bohužel stoupla i do našeho Veterána. Najednou ukázal rány, které se musí opravit. Takže znovu do servisu a hledání příčiny. Motor jede krásně, jen občas za jízdy zdechne a pak se mu nechce nastartovat. Ano jedná se o elektroniku, jedna z mála elektroniky co v autě je a ona si před cestou odejde. Bohužel po pár dnech to nevypadá moc dobře, vyměnily se už dvě části a pořád to není OK. Jeden díl nedorazil díky státním svátkům, takže musíme čekat do pondělí a datum odjezdu posouváme na ,,pár dní". Nevíme přesně kdy tedy vyrazíme, doufáme však v pondělí nebo úterý.

Tak to jen pro začátek, abyste viděli, že ne vždy je všechno růžové. Ale my se tím rozhodit nenecháme a už se moc těšíme na první článek přímo z cesty. Držte nám palce!

2 komentáře:

  1. Tak furt lepsi ze vas to potkalo ted a ne na ceste ;) Uz se tesim na posty z vypravy. Planujete prispivat pravidelne? Good luck!

    OdpovědětSmazat
    Odpovědi
    1. Ahoj, plánujeme přispívat vždy, když bude k dispozici internet. Bohužel nedokážu dopředu říct, jak často to bude. Ale jinak kára je už dnes zajetá, zítra jdeme na to!

      Smazat