pondělí 17. července 2017

Komáři útočí!

 

Den 5
Ráno se zdržujeme na benzínce, jelikož nám jejich WiFi krásně sahá až do auta. Rychle vyřídíme co je potřeba a vyrážíme do Voroněže. V plánu máme menší nákup potravin. Ve Voroněži nás překvapila hrozná doprava, ale dojeli jsme úspěšně. Ceny v supermarketu jsou zhruba jako u nás, něco dokonce dražší, zejména drogerie a alkohol. To nás celkem překvapilo, protože Ukrajina byla výrazně levnější. Večer míříme do malého městečka Anna, kde hledáme místo na spaní. Potkáváme dva místní borce, kteří už značně pod parou nám chtějí pomoci. Jmenují se Ivan a Sergej. Jak jinak v Rusku. Nakonec spíme na place pro kamiony, kde je možno využit i horkou sprchu.

 

Den 6
Stále jedeme. Už nám ten rovný asfalt před námi dává trochu zabrat, žijeme pouze na cestě a benzínkách, takže to chce změnu. Dnešní plán je dostat se za město Saratov, kde je řeka Volha. Oproti včerejšku je dnes šílené horko a celý den se nebavíme o ničem jiném než o koupání, takže jsme se rozhodli zkusit dostat se až k řece.

 

 Bohužel to se nám nepovedlo, ale když jsme odjížděli z jedné vesničky, narazili jsme na pěkné parkování. Jak jsme zanedlouho zjistili, je zde svatá voda na koupání i stáčení. Nabrali jsme si tedy plnou nádrž do auta a rozhodli se tady dnes přespat. Za nedlouho už jsme věděli, že to nebylo nejlepší rozhodnutí.

 

 Lidí jenom přibývalo a co hůř, to samé komárů. Těm se ohromně líbilo naše auto, ikdyž jsme v něm nesvítili. Než jsme to zjistili, bylo ale celou dobu otevřené. Později jsme se šli před komáry schovat a zjistili, jaké peklo máme uvnitř. V autě to bzučelo doslova jak ve vosím hnízdě a my nevěděli, co budeme dělat. Na řadu přišel starý dobrý Biolit. Fungoval, komáři nemohli dýchat, ale to ani my. Další problém, ale otevřít okno jsme se neodvážili. Naše topení má i funkci větrání, u které jsme původně mysleli, že ji nikdy nevyužijeme. Teď nám ale opravdu pomohla. Komáři padali všude, plná postel, podlaha i skříňky. Doslova stovky. No snad to ráno bude lepší.

Žádné komentáře:

Okomentovat